Skip to main content
Til toppen

Drennan Specialist Compact Handle 2.8m

Produktnummer: 1380-102462
Lagerbeholdning:
inkl. mva.

NB: Lagerstatus og priser gjelder for Jaktia.no og dens hovedlagerbutikk - Jaktia Jessheim


Et helt overlegent teleskopisk håvskaft.

Så fort teleskopiske håvskaft skal rekke stort mer enn 1,5 meter ut, så har de en tendens til å enten bli enten ekstremt tunge (bygget med metall) eller ekstremt skjøre og tynne i godset (bygget med kompositt). Drennan sitt nye teleskophåndtak derimot er i en helt annen klasse.

Lett vekt, kompakt transport, enormt solid (virker å være på høyde med twist-lock modellen) og ikke minst – helt pinne stiv, i motsetning til mange andre teleskophåndtak som står i bue når man får på selve håvnettet.

Første gang vi i jaktia pakket frem dette håvskaftet så ble alle like overasket over hvor enormt solid det virket å være.

Gjengene for håvnettet er i metall og kraftig forsterket. Forsterkningen rundt gjengene dobbler som «topp-plugg» som låser delene i det man slår sammen skaftet – ikke noe mere løs topp-plugg som garantert forsvinner i løpet av de første turene. Det nederste røret er også coatet med en slags ru gummi-lakkering som gir overaskende godt grep om håvskaftet.

Ja, dette håvskaftet koster noen kroner – men det er verdt hvert øre..


Lenker
Min side